Téves információt közölt a Volán a bérletek elfogadásáról

2021. szeptember 24.

A Volánbusz web oldalán 2021. szeptember 16-án megjelent egy közlemény, amely arról tájékoztatta az utazókat, hogy a MÁV elfogadja a Volánbusz bérleteit a 10-es út melletti településeken: „A10-es út menti települések viszonylataira kiadott, és az utazás napján érvényes Volánbusz bérleteket a bérlet utazási viszonylatához legközelebb eső vasúti megállóhelyek között a vonatokon is elfogadják.”

A hírt megosztottuk a város hivatalos kommunikációs felületein is. Az elmúlt napokban ugyanakkor több jelzés is érkezett a Polgármesteri Hivatalhoz, hogy a tájékoztatásban kiadottakkal ellentétben nem mindig fogadják el a buszbérletet a vonaton. A volánbusz web oldalát újra ellenőrizve, megdöbbenéssel tapasztaltuk, hogy annak tartalma megváltozott és a 2021. szeptember 16-án kiadott információ már nem szerepel az oldalon.

Az ügyben megkerestük a Volánbusz Kommunikációs Igazgatóságát és az alábbi tájékoztatást kaptuk:

„Köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a 10-es út felújítása miatti bérletelfogadással kapcsolatban rövid időre téves hír jelent meg honlapunkon.

Az okozott kellemetlenségért szíves elnézésüket kérjük!”

A Volánbusz bérleteket így sajnos a fentiek alapján nem fogadják el a MÁV járatain.