Újabb lépés a bölcsődeépítés terén

2021. október 22.

A Képviselő-testület mai (pénteki) ülésén kiválasztotta a leendő új bölcsőde tervezőjét. A város ez év januárjában nyújtott be pályázatot „Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése” címen a Széchenyi 2020 felhívása keretében és augusztusban érkezett meg a hivatalos tájékoztatás arról, hogy a pályázat sikeres volt. Városunk így 100 % támogatással 567 millió forintot nyert az új intézmény megépítésére.

A pályázat benyújtásához még februárban állították össze az engedélyezési terveket, most pedig a végleges kiviteli tervek elkészítéséhez kért be ajánlatokat az Önkormányzat. A Képviselő-testület pénteki döntése alapján a beérkezett pályázatokból a legkedvezőbbet választva a Csikós Terv Építésziroda Kft. kapja a megbízást a bölcsőde tervezésére.