Vörösvári cégek a közösségért

2022. február 5.
Egyre több olyan vállalkozás, cég van Pilisvörösváron, akik örömmel állnak egy-egy városi kezdeményezés mellé, legyen szó rendezvényről vagy felújításról. Most az Ideal-Comfort Kft.-t mutatjuk be Önöknek, ők a Templom téri iskola vizesblokkjainak felújításában segítettek.

A cég 1999-ben épületgépészeti területre specializálódva kezdte meg működését, akkor még egyéni vállalkozás formájában. Néhány év alatt a megrendelők elégedettsége üzleti tevékenységük fejlesztésére, bővítésére késztette a cégvezetőt, így 2008-ban megalapította az Ideal-Comfort Kft.-t – tudtuk meg Merk Józseftől, a cég vezetőjétől. Ugyan a fő profiljuk a víz-, gáz-, fűtés- és légkondicionáló-szerelés, de a fejlődés eredményeként a tevékenységi kör kibővült, és mára teljes körű szolgáltatást tudnak nyújtani az épületgépészet területén. Jelenleg hat, februártól hét munkavállalónak biztosítanak munkát, és számos alvállalkozó céggel működnek együtt. Elsődleges szempontnak a minőségi munkát tartják, ezért minden munkatársuk szakképzett munkaerő, folyamatos képzéseken vesznek részt annak érdekében, hogy mindennapi munkájuk során az új technológiákat sikeresen alkalmazzák. „Fontosnak tartom a korszerű, energiatakarékos, környezetkímélő technológiák, termékek, anyagok, megismerését és alkalmazását, valamint a megrendelőinkkel való megismertetését” – mondta el Merk József. Emellett a társadalmi felelősségvállalás sem áll messze tőlük, hiszen a közelmúltban ingyenesen segítséget nyújtottak az önkormányzatnak a Templom téri általános iskola vizesblokkjainak felújításában. „A két teljes vizesblokk felújításának a fizikai munka részét ajánlottam fel, tehát a beszerelést, beüzemelést. Fontosnak tartom, hogy akinek lehetősége van rá, az segítsen, főleg ha gyerekekről van szó. Ha megtehetem, és lesz még rá alkalom, továbbra is segíteni fogok” – tette hozzá a cég vezetője.

Palkovics Mária

A cikk a Vörösvári Újság januári számában jelent meg.