50 éves jubileumát ünnepelte a Kertbarát Kör

2021. szeptember 8.

Alapításának 50 éves jubileumát ünnepelte a Pilisvörösvár Kovács László Kertbarát Kör a hétvégén. Az egyesület ezzel városunk egyik legnagyobb múltra visszatekintő civil szervezete. A Kertbarát Kör fontos szerepet tölt be a város közösségi életében. Rendszeres résztvevői a pilisvörösvári rendezvényeknek, számos saját közösségi eseményt is szerveznek tagjaiknak és az érdeklődő vörösváriaknak, emellett oktató-nevelő munkájuk is jelentős.
A jubileumi ünnepséget a Művészetek Házában tartották, ahol gazdag, tartalmas programmal ünnepeltek a résztvevők és a meghívottak. A rendezvényen így fellépett a Rozmaring, az Adenssa, és a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Tánccsoport. Az ünnepségre meghívást kapott Fetter Ádám polgármester is, aki beszédében megköszönte a szervezet 50 éves munkáját: azt a fontos tevékenységet, amit a környezet építése, szépítése, a haszon- és a dísznövényekkel kapcsolatos ismeretek széles körű terjesztése és a közösségépítés érdekében végzett az egyesület. Mindemellett további sikeres munkát kívánt a tagságnak.