A Német Nemzetiségi Önkormányzat 2020. évi közmeghallgatása

2020. október 9.

Október 7-én tartotta éves közmeghallgatását a Városháza Tanácstermében a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Önkormányzat (NNÖ).

Sax László elnök úr köszöntő szavai után Szabóné Bogár Erika számolt be a nemzetiségi önkormányzat 2019 októberi újraválasztása óta lezajlott közösségi eseményeiről. Sajnos az idei rendezvényeket befolyásolta a járványhelyzet, azonban a korlátozott lehetőségek között is igyekeztek a hagyományos eseményekben részt venni. A közmeghallgatáson a Német Nemzetiségi Önkormányzat tagjai, a német nemzetiségi oktatást folytató intézmények képviselői, a német nemzetiségi hagyományokat ápoló egyesületek képviselői vettek részt, s a városi önkormányzat vezetősége és a Polgármesteri Hivatal is képviseltette magát. Sax Ibolya alelnök asszony a pályázatokról és a következő időszak terveiről beszélt. A közmeghallgatás végén a résztvevők feltehették kérdéseiket.