Kérjük ne parkoljanak a járdán!

2022. január 5.

A város területén összesen öt helyszínen épített új járdát az Önkormányzat 2021-ben. A járdák értelemszerűen és a KRESZ szabályai szerint mindenhol a gyalogosok közlekedését szolgálják. Sajnálatos módon azonban a gyalogutak megépülése óta tapasztalható, hogy a szép, új térköves járdán autók parkolnak. Ezzel az járműtulajdonosok egyrészt akadályozzák vagy ellehetetlenítik a közlekedést, másrészt rongálják, több helyen olajfoltokkal szennyezik a frissen készült felületet. A jelenséggel kapcsolatban több bejelentést is érkezett a Polgármesteri Hivatalhoz. Szeretnénk felhívni a járdán parkoló autósok figyelmét, hogy mindenképpen kerüljék ezt a tevékenységet, hiszen ezzel a rendeltetésszerű használatot akadályozzák és az önkormányzat által megteremtett közösségi értékeket rongálják. A Városrendészet munkatársai így az elkövetkezendőkben ellenőrzik majd ezeket a területet és szankcionálják a járdán parkolást. Köszönjük együttműködésüket!