Új helyszínre költözhet a Pilisvörösvári Rendőrs

2022. január 6.

A pilisi települések összefogásával alakult egyesület a Pilisi Kötet, január 5-én rendkívüli ülését tartott a térség polgármestereinek részvételével. A megbeszélésen részt vett Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára és Fetter Ádám polgármester is. Az ülés fő témája, a decemberi tanácskozás folytatásaként a Pilisvörösvári Rendőrörs új helyszínre költözése volt. Az állami kezdeményezésű tervek megvalósításához Pilisvörösvár Város Önkormányzata vállalta, hogy egy másik ingatlant biztosít a Rendőrőrs számára a Bányató utcában. Az új helyszín előnye, hogy a telek méretei miatt a rendőrség mellett itt helyet kaphatna a Pilisvörösvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület és a Liget Polgárőr Egyesület is. Az egymással munkakapcsolatban lévő társterületek együttműködése, kommunikációja így még hatékonyabb lehetne. A telket Pilisvörösvár Város Önkormányzata biztosítaná, a rendőrőrs építését pedig az állam finanszírozná. A későbbiekben az őrs korábbi épületét pedig más – a központi elhelyezkedést kihasználó – célra hasznosíthatná az Önkormányzat. A mai megbeszélésen a megvalósítással kapcsolatos technikai kérdések kerültek szóba, amit egy személyes bejárás fog majd követni az érintettek részvételével. Menczer Tamás tájékoztatta továbbá a résztvevőket, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő az építkezés fedezetéül szolgáló ingatlan eladási folyamatát megkezdte.