Szabálytalan parkolókat ellenőriz a rendőrség

2023. január 26.

Az utóbbi időben sajnos ismét megszaporodott a szabálytalan parkolások száma városszerte. Erről több bejelentést is kaptunk, emellett a rendőrség és a rendészet is végzett több ízben ellenőrzéseket.
A szabálytalan parkolással, a járműtulajdonosok nagyban akadályozzák vagy extrém esetben ellehetetlenítik a gyalogos vagy az autós közlekedést, ezzel balesetveszélyes helyzeteket teremtenek vagy éppen az épített környezetben, a növényzetben okoznak károkat.
A legutóbbi rendőrségi ellenőrzést a hétvégén tartották a helyi rendőrőrs munkatársai, melynek során számos szabálytalanságot tapasztaltak.
Szeretnénk felhívni az autósok figyelmét arra, hogy az elkövetkezőkben a rendőrség és a rendészet fokozottan ellenőrzi a parkolást a város területén és szabálysértés esetén eljárást is kezdeményeznek majd.
Kérjük parkoljanak szabályosan! Köszönjük együttműködésüket!