Ügyeljünk a város tisztaságára!

2024. február 5.

Megkérünk mindenkit, aki a város közterületein - beleértve a nemrég teljesen megújult Búcsú teret is - sétáltatja a kutyáját és az eb ott végzi a dolgát, legyenek szívesek feltakarítani utána. Sajnálatos módon több bejelentést is kaptunk, hogy a Fürdő közzel szemközti részt, illetve a sétány melletti zöldterületet egyesek elkezdték kimondottan ebből a célból látogatni házi kedvencükkel. Felhívjuk az érintett gazdik figyelmét, hogy a helyszínen található kutyaürülék-tároló, kérjük, az ebpiszkot zacskóba csomagolva, ezekbe helyezzék el.

Amellett, hogy ez tisztasági szempontból problémás, súlyos bírság is kiszabható érte. „A kedvtelésből tartott állat ürülékét az állattartó a közterületről mindenkor köteles eltávolítani. Aki erről nem gondoskodik, köztisztasági szabálysértést követ el.”
Legyünk tekintettel egymásra, környezetünkre!