Az előttünk álló napokban rendkívüli hőségre kell felkészülni. Az előrejelzések szerint a hétvégén és a jövő hét első felében a nappali csúcshőmérséklet akár a 40 Celsius-fokot is elérheti, ezért különösen fontos, hogy mindenki odafigyeljen saját és környezete egészségére.
A legfontosabb ilyenkor a megfelelő folyadékpótlás. Érdemes rendszeresen vizet fogyasztani akkor is, ha még nem érezzük magunkat szomjasnak. A déli órákban – 11 és 15 óra között – lehetőség szerint kerüljük a tartós napon tartózkodást, viseljünk világos színű, könnyű ruházatot, és ha tehetjük, a legmelegebb időszakban hűvös, árnyékos helyen tartózkodjunk.
Különös figyelmet kell fordítani a kisgyermekekre, az idősekre, a krónikus betegségben szenvedőkre, valamint háziállatainkra is. Soha ne hagyjunk senkit – sem embert, sem állatot – parkoló autóban még néhány percre sem!
Ivókutak szerte a városban
A felfrissülést Pilisvörösváron több ivókút is segíti:
• Futópálya (a sátor mellett is működnek a csapok)
• Rákóczi utcai játszótér
• Fő tér
• Puskin utca 8. (az Építéshatóság mellett)
• Vásár tér
• Lőcsei utcai játszótér
• Béke utcai játszótér (a sportpálya mosdója mellett)
• Zrínyi utcai játszótér
• Pumptrack pálya
• Görgey utcai játszótér
• Temetői csapok
Közkutak
A város több pontján közkutak is rendelkezésre állnak:
• Dobó utca – Ősz utca sarok
• Petőfi utca 36.
• Piliscsabai utca 38.
• Piliscsabai utca 56.
• Dózsa György utca 16.
• Dugonics utca 3.
• Fecske utca 29.
• Fő utca – Petőfi utca sarok
• Fürdő utca 7.
• Rákóczi utca – Bányakápolna utca sarok
• Szent János utca 1.
Hűsölési lehetőség az önkormányzati intézményekben
Június 27-én, szombaton és június 28-án, vasárnap 11 és 16 óra között a Polgármesteri Hivatal nyitva tart azok számára, akik szeretnének néhány percre lehűlni. Az érkezőket ivóvízzel is várjuk.
Hétfőtől a hőség idejére az önkormányzati közintézmények is nyitott kapukkal fogadják a betérőket. A Polgármesteri Hivatalban, a Művészetek Házában és a Szakrendelőben nyitvatartási időben bárki megpihenhet, lehűlhet és felfrissülhet a legmelegebb órákban.
Kérjük, vigyázzanak egymásra! Ha tehetik, keressék fel idősebb rokonaikat, szomszédaikat, érdeklődjenek, hogy szükségük van-e segítségre. Egy pohár víz, néhány kedves szó vagy egy rövid látogatás ezekben a napokban is sokat jelenthet.
Kívánunk mindenkinek biztonságos, egészséges nyári napokat!