Biztonságosabbak lesznek a zebrák

2020. november 11.
Jövő hét közepétől a 10-es főút pilisvörösvári belterületi szakaszán az erősen kopott felfestéseket javítja a KÖZÚT.

Dr. Fetter Ádám polgármester kezdeményezésére, hosszas egyeztetés után, még az idén megújulnak a leromlott állapotú gyalogátkelők.

A zebrák, kézjelek és egyéb aszfalt piktogramok újrafestését jövő hét közepén kezdi az útépítő cég alvállalkozója. A munkálatok várhatóan 5-6 munkanapot vesznek igénybe, melynek során figyelembe kell venni az olykor már télies, csapadékos időjárást, mikor az éjszakai munkavégzés már nem lehetséges.

A munkálatok során félpályás útzárra, jelzőtárcsás irányításra és torlódásra számítsanak az autósok, hétköznap 8:00-16:00 óra között.

Kérjük, hogy közlekedésük során legyenek körültekintőek és vigyázzanak a közutasok testi épségére. A felújítás után a gyalogosok jobban felkeltik majd autósok figyelmét, biztonságosabbá válnak zebráink.

Köszönjük Magyari Lászlónak, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Pest Megyei igazgatójának Önkormányzatunk részére nyújtott segítségét.