Milliókat spórolnak majd a városnak az intézményekre felszerelt napelemek

2021. augusztus 2.
A pénzt az érintett intézmények működésére szeretnék fordítani a városvezetők.

Napelemek segítik az óvodák költséghatékony működését a jövőben. A beruházás a belügyminisztérium önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztésekre irányuló pályázatból valósult meg, az ezzel kapcsolatos munkálatok idén kezdődtek. Varga Péter műszaki tanácsnok ezzel kapcsolatban a PilisTV-nek elmondta, hogy már mind az öt pilisvörösvári óvodára és a sportpályára is felkerültek a napelemek, hozzátéve, hogy ez a frakciójuknak egy jövőbe mutató irányelve, hiszen a környezetvédelem mellett tették le a voksukat.

Beszélt arról is, hogy ezekkel a rendszerekkel évente nagyságrendileg 2-2,5 millió forintnyi energiát sikerül megspórolni, amit mindenféleképpen az érintett intézményekre szeretnének fordítani.

A napelemek már működnek, egy esetben várják még a szolgáltató engedélyét, illetve fel kell szerelni a mérőórát, de az elkövetkező hetekben ez is megtörténik. „Utána tulajdonképpen minden rendszerünk az energiát spórolja és a város javát szolgálja” – tette hozzá Varga Péter.