Őrhegyen folytatódik az optikai hálózatfejlesztés

2021. szeptember 30.

Tovább folytatódik a Telekom optikai hálózatfejlesztése Pilisvörösváron: a munkálatok ezúttal Őrhegy zártkerti részét érintik, a szakemberek a meglévő ELMÜ oszlopsorra helyezik fel az optikai kábeleket, amelyeknek köszönhetően ezen a területen is elérhetővé válik a nagysebességű internet.

A munkaterület átadása október elején várható, a munkakezdés idejéről később tudunk tájékoztatást adni.

Március elején számoltunk be arról, hogy megkezdődött a kivitelezés az alépítmények elhelyezésével Pilisvörösváron. Ezt megelőzően – múlt év novemberében – jelentette be Fetter Ádám polgármester, hogy egy nagyobb projekt első lépéseként a Magyar Telekom Nyrt. megkapta az építési engedélyt az Északi lakókörzet területének optikai ellátására.

A fejlesztést az önkormányzat kezdeményezte, az ezzel kapcsolatos tárgyalások már 2019. decemberben megkezdődtek a távközlési szolgáltató képviselőjével. Figyelembe véve a lakossági bejelentéseket a városvezetés jelezte a lefedetlen és rosszul ellátott területeket.