Járda és gyalogátkelő építésekről döntött a Testület

2022. július 15.

A Képviselő-testület pénteki ülésén arról döntöttek a képviselők, hogy városunk 11 belterületi utcájában épülhet járda, egy helyszínen gyalogátkelőhely, hét helyen kiemelt gyalogosátvezetés, a temetőben pedig egy út.

A Sberbank miatt kialakult helyzetből eredően az Önkormányzat a költségvetésben tervezett – a lakossági igényekkel összhangban kialakított helyszíneken -- járdaépítési beruházást ezidáig nem tudta megkezdeni, mert a pénzügyi fedezet nem állt rendelkezésre. A városvezetés jelenleg napi likviditásfigyelés mellett, átmeneti szigorított gazdálkodást folytat. Ennek köszönhetően - a számos tervezett beruházásból - most a járdaberuházást tudja biztonsággal elindítani, hiszen a fedezet nem csak a költségvetés szerint, hanem pénzügyileg is rendelkezésre áll. A többi beruházás jövőbeni megvalósulása fedezet hiányában egyelőre bizonytalan.

A műszaki osztály a tervezett helyszínekre előzetesen indikatív árajánlatot kért be a becsült költségének felmérésére. Eszerint a járdaépítés értéke nettó 191 millió forint, tehát az összeg alapján közbeszerzési eljárást kell lefolytatni, melynek elindítását a Képviselő-testület a pénteki ülésén elfogadta.

A beruházás tervezett helyszínei a következők:

Gyalogátkelőhely közvilágítással, felvezető járdával:

-  Kisfaludy-Tavasz kereszteződés

Járdaépítés és kiemelt gyalogos átvezetések építése:

- Táncsics és Mátyás király utcákban

Járdaépítések:

-  Harcsa utca-Amur-Ponty utcák (Futópályától a Vasúti átjáró előttig, 600 fm)

-  Szent Erzsébet utca eleje (Fő utcától a bank parkolóig, 50 fm)

-  Szent Erzsébet utca (Parkolótól a templom bejáratig, 46 fm)

- Báthory utca (Nagy Imre u. és Postakert között, 400 fm)

-  Széchenyi utca (Varázskőtől Solymári utcáig, 176 fm)

- Ponty utca (Mátyás király utcától a vasúti átjáró előtti kereszteződésig, 148 fm)