Gőzerővel halad a járdaépítés a Ponty utcában

2022. november 30.

Gőzerővel halad a járdaépítés a Ponty, Amúr és Harcsa utcákban. A Ponty utában már az utolsó simításokat végzik, a Harcsa és az Amúr utcai helyszínen pedig egy rövid szakasz, körülbelül a gyalogút felületének húsz százaléka hiányzik még. Várhatóan így december első hetében be is fejeződik a munka ezen a mintegy 600 méter hosszúságú szakaszon.

A beruházás megvalósítását a városvezetés a gyalogos közlekedés biztonságosabbá tétele érdekében határozta el. A járda építésének költségét saját forrásból finanszírozza a város.

A Képviselő-testület augusztusi döntése értelmében Plilisvörösvár 11 belterületi utcájában épülhet járda, egy helyszínen gyalogátkelőhely, hét helyen kiemelt gyalogosátvezetés, a temetőben pedig egy út. Az teljes beruházás 2023. március végére fejeződik be. A munkálatok a Táncsics és a Mátyás király utcában kezdődtek, majd a mostani Ponty, Amúr, Harcs és Klapkla utcai szakaszon folytatódtak. Hamarosan pedig az is kiderül melyik utcában lesz a következő járdaépítési fázis.