Elkezdődött a járdaépítés a Petőfi Sándor utcában

2023. január 31.

Elkezdődött a járdaépítés a Petőfi Sándor utcában. A munkálatok első szakasza a Tavasz és a Jókai utca között zajlik. A gyalogút a Petőfi utca teljes hosszában megújul majd, mintegy 870 méter hosszan. A páratlan oldalon épülő gyalogút térkő borítást kap 1,5 szélességben a kerítésekhez csatlakozva.

A kivitelezés január 27-én kezdődött és várhatóan 3-4 hetet vesz majd igénybe az időjárás függvényében.

A Képviselő-testület 2022. augusztusi döntése értelmében városunk tíz belterületi utcájában épülhet járda. Eddig a Táncsics, Mátyás király, Ponty, Amúr, Harcsa, Széchenyi, Szent Erzsébet utcákban és az Iskola közben készült el a gyalogút. Hamarosan befejeződik a Báthory utcai szakasz is, a Petőfi Sándor utca pedig a járdaberuházás utolsó állomása. Az teljes projekt 2023. márciusban készül el.

A beruházás megvalósítását a városvezetés a gyalogos közlekedés biztonságosabbá tétele érdekében határozta el. A járdák építésének költségét saját forrásból finanszírozza a város.