Hamarosan elkészül nyolc buszváró felújítása

2023. augusztus 8.

Jól halad a buszvárók felújítása a városban. Az alapot és a szerkezetet már nyolc helyszínen megépítette a kivitelező. Itt - az Útőrház utca, Üdülőtelep, Bányatelep, Vasútállomás megállóknál – a jövő hét közepére már az oldalfal és a tető is felkerül vázakra. Ezzel egyidőben a többi várónál is zajlik az előkészítés az alap kialakításával.

A megállók cseréjét a rossz műszaki és esztétikai állapot indokolta. Ezen felül több helyen az alattuk található burkolat minősége is rossz, és az akadálymentességi feltételeknek sem felelnek meg. Ezért vált időszerűvé tehát a csere. A fejlesztést saját költségen valósítja meg a város összesen 17 helyszínen. A beruházás befejezése szeptemberre várható, amikor már az új megállókban várhatjuk a buszokat.