A tartós hőség miatt jelentősen megnőhet az ivóvízfogyasztás, ezért a DMRV arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint takarékosan használják a vezetékes ivóvizet.
Kérjük, hogy:
• csak a valóban szükséges célokra használják az ivóvizet,
• csökkentsék a locsolásra felhasznált vízmennyiséget,
• lehetőség szerint kerüljék az öntözést a reggeli és esti csúcsfogyasztási időszakban,
• mellőzzék az ivóvízzel történő autómosást, valamint az utak és járdák locsolását.
A felelős vízhasználattal közösen hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a folyamatos ivóvízellátás mindenki számára biztosított maradjon.
Köszönjük együttműködésüket!