Módosult a magánszemélyek kommunális adójának fizetési határideje az idén

Módosult a magánszemélyek kommunális adójának  fizetési határideje az idén
2023. március 3.

Az országos ASP adószakrendszerben fennálló technikai problémák miatt adócsoportunk nem tudja határidőben megkezdeni az éves adóegyenleg-értesítők és csekkek postázását.

A kialakult helyzetre tekintettel a magánszemélyek kommunális adójának első féléves befizetési határidejét 2023. április 14. napjára módosítottuk, eddig a napig tudják pótlékmentesen befizetni. Az iparűzési adó és a talajterhelési díj vonatkozásában a fizetési határidő változatlan.

A befizetéshez szükséges csekkeket hivatalunk munkatársai a fizetési határidőt megelőzően kézbesítik a Tisztelt Adózóink részére.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a tavalyi évhez hasonlóan idén is csak egy alkalommal küldjük ki az adószámla-kivonatokat és az egész évre szóló csekkeket, a második félévben nem küldünk ismételt értesítőt.