Rangos szakmai díjakat adtak át a Vörösvári Napokon

2021. augusztus 17.

Az Észak-magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége döntése alapján három pilisvörösvári pedagógus nyerte el a “Katharina Kreisz Preis” német nemzetiségi pedagógus kitüntetést.

• Mirkné Ziegler Margit - Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Óvoda Szabadság Utcai Tagóvodája
  • Stecklné Boldizsár Katalin - Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Általános Iskola
  • Priegl Éva - Friedrich Schiller Gimnázium

Köszönjük a pedagógusok áldozatos, kitartó munkáját, amellyel nagyban hozzájárulnak, hogy nemzetiségi hagyományainkat minden felnövő generáció megismerhesse és megélhesse.

A Vörösári Napokon a 2020. évi díjak kerültek átadásra, mivel tavaly a járvány miatt nem lehetett megszervezni az ünnepséget. Az idei díjakat még nem ítélték oda. A Pilisvörösvár Német Nemzetiségi Önkormányzat vezetői és Fetter Ádám polgármester úr gratuláltak a kitüntetéshez a díjazottaknak.

Kreisz Katalin (Katharina Kreisz) a taksonyi német nemzetiségi oktatás meghatározó szereplője volt, tanfelügyelőként is tevékenykedett Pest és Nógrád megye iskoláiban. A róla elnevezett elismerést azok a pedagógusok kaphatják meg, akik maradandót alkotnak a németoktatás és a nemzetiségi nevelés területén.

Fotó: Völgyi Hajnalka