Fakataszter - húzásvizsgálatot végeznek több helyszínen

2023. július 5.

Egyes, a fakataszterben szereplő fák állapotfelmérést végzik jövő hét elején Pilisvörösváron. A húzásvizsgálatok miatt kisebb, rövid ideig tartó lezárásokra számíthatnak a tervek szerint a következő napokon és a következő helyszíneken:

• Július 10. - Templom tér
  • Július 11. – Vásár tér, Zrínyi utca, Petőfi Sándor utca, Görgey utca, Rákóczi utca

Mint ismert, a fakataszterben szereplő ezer darab koros fa megjelölése múlt év végén fejeződött be összesen 850 hektárnyi területen. A kiválasztott példányok saját sorszámot kaptak, rögzítették a fajtájukat, a helyüket, a magasságukat, törzsátmérőjüket, emellett folyamatosan zajlik műszeres vizsgálatuk, amelyek alapján a szakcég fel tudja mérni az állapotukat és ha szükséges, javasolni a megfelelő kezelést. A fejlesztésre pályázaton elnyert 15 millió forintot különített el a város, amelynek eredményeképp nemcsak egy pillanatnyi adatállomány lesz az Önkormányzat birtokában, hanem egy folyamatosan bővülő, naprakész, mindenkor használható digitális platform a település faállományáról. A nyilvántartást készítő cég nemzetközi szinten is tapasztalt szakemberek (faápoló és favizsgáló szakmérnökök, tájépítészmérnök, gazdasági agrármérnök, növényorvos, kertészmérnök) dolgoznak.