Népszámlálás lebonyolításához számlálóbiztosok jelentkezését várjuk

2022. augusztus 16.

A Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatal számlálóbiztosok jelentkezését várja a 2022 őszén, októberben és novemberben lebonyolítandó országos népszámláláshoz. Jelentkezni augusztus 28-ig lehet a honlapunkról letölthető jelentkezési lap kitöltésével és beküldésével.

Felhívás a 2022. évi népszámlálás lebonyolításában közreműködő számlálóbiztosok jelentkezésére

A Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatal számlálóbiztosok jelentkezését várja a 2022. október-november hónapokban bonyolítandó országos népszámláláshoz.

Jelentkezni 2022. szeptember 2. napjáig lehet az alábbi módon:

- személyesen a Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatalban (2085 Pilisvörösvár, Fő tér 1.), a portán leadva, vagy a bejárat melletti ládába bedobva az adatlapot, vagy
- postai úton a Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatal (2085 Pilisvörösvár, Fő tér 1.) címre, a borítékra ráírva „Népszámlálás 2022”, vagy
- e-mailben a jakline@pilisvorosvar.hu e-mail-címen.

A jelentkezés során a "Jelentkezés a 2022. évi népszámlálás lebonyolításában közreműködő számlálóbiztosoknak" megnevezésű nyomtatványt kell kitölteni. A nyomtatvány elérhető a www.pilisvorosvar.hu honlapon és a Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatal portáján.

A népszámlálás terepen történő adatgyűjtését a számlálóbiztosok látják el a 2022. október 17. – 2022. november 20. közötti időszakban.

A jelentkezéskor vegyék figyelembe, hogy a 2022. október 17. napjával induló két hétben kell az összeírói munka legalább 70 %-át elvégezni.

Díjazás:

A díjazás mértéke a számlálóbiztos által a terepen végzett adatgyűjtés alapján lakásonként és személyenként külön jogszabályban (362/2020. (VII. 23.) Korm. rendelet 3. számú melléklet) meghatározottak szerint változik:

- Kapcsolatfelvétel, címellenőrzés, aktualizálás: 300 Ft/cím
- Lakás, lakott üdülő, lakott egyéb lakóegység, intézet: 300 Ft/összeírás körébe tartozó cím
- Összeírt személy: 620 Ft/ összeírt személy
- Egyéb szervezés: 770 Ft/cím

A számlálóbiztosokkal megbízási szerződést köt a Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatal. Számlálóbiztos csak nagykorú, cselekvőképes személy lehet.

Fontos tudnivalók a munkával kapcsolatban

A számlálóbiztos feladata:

- körzet bejárása, a körzethez tartozó címek felkeresése,
- az adatfelvétel lebonyolítása, a népszámlálási kérdőív kitöltése az adatszolgáltatóval (ahol nem töltötték ki a kérdőívet interneten),
- a címek pontosítása, esetleges új címek felvétele,
- folyamatos kapcsolattartás a felülvizsgálóval.

Előreláthatólag 100–140 címen kell kérdőívet kitöltenie, tableten keresztül, amit a KSH biztosít az adatfelvétel idejére.

A munkavégzés időtartama: 2022. október 17. – november 20.

Követelmények a számlálóbiztossá váláshoz:

- nagykorú, cselekvőképes személy,
- a felkészüléshez saját eszköz megléte, internetelérés (PC, laptop, tablet stb.),
- e-mail-cím, telefonszám.

A kiválasztásnál előnyt jelent:

- legalább középfokú végzettség,
- magabiztos számítógépes ismeret,
- megfelelő tájékozódási, térképkezelési képesség,
- Pilisvörösvár területén helyismeret,
- rugalmas időbeosztás és állandó elérhetőség.

A szerződéskötés feltétele:

- a jelentkező kiválasztása,
- az e-learning formában megvalósuló képzés sikeres teljesítése.

A számlálóbiztosok a KSH által biztosított, védett elektronikai eszközzel (tablet) végzik az adatgyűjtést. Az eszközök már a feladatellátást kiszolgáló szoftverekkel telepítve kerülnek a számlálóbiztosokhoz. Kizárólag a rendszer kérdőívmodulja fut a felhasználó eszközén, minden más modul elérhetetlen.

A számlálóbiztosok felkészítését e-learning-rendszerben kívánja a KSH megvalósítani.

A képzésben résztvevők több alkalommal próbálkozhatnak a vizsga teljesítésével, amely előfeltétele az éles terepmunkának. Az oktatási rendszer 2022. szeptember 15-től érhető el a képzésben résztvevők számára.

További információ a 06/26/330-233/129. m. telefonszámon vagy a jakline@pilisvorosvar.hu e-mail-címen kérhető.

Gergelyné Csurilla Erika
jegyző