Ünnepélyes keretek között adták át a 175. babacsomagot

2022. június 1.

Fetter Ádám polgármester és Strack Bernadett alpolgármester szerdán délután a Városházán fogadta ünnepélyes keretek között 175. babatámogatásban részesülő vörösvári újszülött édesanyját Strack Nikolettet.
Városunk egyik legfiatalabb lakójának Strack Benettnek szóló ajándékcsomagot a városvezetők mellett Dr. Magyar Katalin a Vízöntő Patika Kft. ügyvezetője, és Dr. Filáné Dr. Pap Franciska a Sikari Patika Bt. ügyvezetője nyújtotta át az édesanyának.
Benett a 175. baba, aki újszülött-támogatásban részesülhet a kezdeményezés bevezetése óta. A városvezetés ugyanis 2020. tavaszán indította el a vörösvári újszülötteknek szóló hozzájárulást a két helyi gyógyszertárral összefogásban. Az akció keretében a családok tízezer forintos önkormányzati támogatást és minőségi babaápolási termékeket tartalmazó csomagot vehetnek át. Szerencsés 175. babaként Benett és szülei a csomag mellett vörösvári motívumokkal díszített babaruhát, vörösvári kifestőt és bögrét is kaphatott.
Sok boldogságot, jó egészséget kívánunk Benettnek és szüleinek, valamint minden vörösvári újszülöttnek és családjának!