Elkezdődött a házhoz menő hulladékszállítás a város külterületein is

2022. február 20.

A Depónia Kft. február elején megkezdte a város külterületi részein is a házhoz menő hulladék elszállítást. A zártkertekben korábban gyűjtőpontokon lehetett elhelyezni az ingatlanokon keletkező háztartási hulladékot. Az önkormányzat ugyanakkor a külterületi részek ingatlantulajdonosai számára is lehetővé szerette volna tenni a házhoz menő hulladékszállítást, így most már a zártkerti részeken is az ingatlan elől szállítja el a Depónia Kft a szemetet. A szállítási napok a hét első két napjára esnek: hétfőnként a Szabadságliget felé eső területen, keddenként pedig a Budai út melletti utcákban végzik a kommunális hulladék szállítását.

Ezzel egyidőben a gyűjtőpontokat is fokozatosan megszünteti majd a szolgáltató ezeken a részeken, elsőként a Fa és a Derű utca sarkán található gyűjtőt távolítják el hamarosan. Kérjük tehát a környéken lakókat, hogy éljenek a kötelező közszolgáltatás biztosította lehetőséggel és a szállítási napon (ami itt kedden van) az ingatlan elé helyezzék ki a kommunális hulladékot depóniás vagy a szolgáltató matricájával ellátott zsákban. Aki pedig még nem kötött szerződést mindenképpen tegye azt meg, hiszen ez minden ingatlantulajdonos számára kötelezően előírás.