Jubileumi köszöntés a Városházán

2022. június 17.

Közszolgálati munkájának 35 éves jubileuma alkalmából köszöntötte június 17-én Wohlné Scheller Ildikót a pénzügyi osztályvezető helyettesét Fetter Ádám polgármester, Gergelyné Csurilla Erika jegyző és Zbrásné Aszt Éva osztályvezető. „Ildikó majdnem pályája kezdetétől a Pilisvörösvári Polgármesteri Hivatalban dolgozik. Megbízható, pontos munkájára mindig számíthatunk, kedvességével pedig mindenkivel megtalálja a hangot mind az ügyfeleket, mind pedig a kollégákat illetően”- mondta Gergelyné Csurilla Erika jegyző.

Szívből gratulálunk neki!

Pályájáról egy korábbi riportot idézünk frissített formában:

Ildikó pályáját a közszférában kezdte a Közép-Duna-Völgyi Vízügyi Igazgatóságon, majd a Rákóczi úti óvodában dolgozott. Egy volt osztálytársa hívta a Polgármesteri Hivatalhoz, ahol pénztáros-pénzügyi ügyintéző munkakörben kezdett dolgozni. Időközben elvégezte a mérlegképes könyvelői képzést államháztartási szakon. Ekkoriban szinte mindent készpénzzel intéztek, sok volt az ilyen jellegű számla, ezeken felül az ő feladatkörébe tartozott a főállású édesanyák, a munkanélküliek, illetőleg a gyermektartási díjak és a különféle rendszeres gyermekvédelmi ellátások kifizetése is. Kis idő múlva átkerült a könyvelésre, ahol a tárgyi eszközök nyilvántartásával és a vevői analitika kezelésével foglalkozott. Utóbbi témakörbe tartozott például a különféle bírságok, közterülethasználati díjak nyilvántartása, a befizetések lekönyvelése vagy éppen a hátralékosok felszólítása. Négy esztendőt töltött ebben a munkakörben, aztán megint új feladatokkal látták el. Egy kevés ideig pénzügyi ügyintézői feladatkörben dolgozott, az állami támogatások elszámolását, a bér jellegű kifizetések kincstári lejelentését végezte. Egy év múltával újabb kihívás várt rá, mert ettől kezdve főként a napi forgalmak lekönyvelésével és az ahhoz kapcsolódó adatszolgáltatással töltötte munkaidejét. Végül itt állapodott meg és napjainkban is ilyen feladatokkal foglalkozik, némi különbséggel. Munkájának része a főkönyvi vegyes tételek könyvelése, rendezése, ami fontos alapja az állam felé beküldendő kötelező havi adatszolgáltatásnak. Ezt a munkát nehezíti a folyamatosan változó jogszabályi környezet. Tevékenysége kifejezetten fontos az éves zárszámadás szempontjából, mert az esztendőt meghatározó beszámoló is erre a munkára épül. Mindegyik pozícióját nagyon szerette, de most úgy gondolja, hogy a könyvelésben találta meg a helyét. Olyan munka ez, ahol egy forintnak is igen nagy jelentősége van, hiszen ennyi eltérés sem lehet, mindennek mindennel egyeznie kell. Felvetődik a kérdés: már gyermekként is érdekelte-e a számok világa? Ildikó válasza határozott nem, ám az élet úgy hozta, hogy központi szerepet kaptak munkájában a számok.