Összesen 130 millió forint kamatot kapott vissza Pilisvörösvár a Sberbanktól

2024. március 13.

Összesen 130 millió forint kamatot kapott vissza Pilisvörösvár és a városi fenntartású intézmények a Sberbanktól. Ebből több mint 120 millió forint az Önkormányzaté, amely összeg az elmúlt hetekben két részletben – először 56, majd egy 65,5 millió forint – érkezett meg a város számlájára. Az Önkormányzat többször élt követeléssel a pénzintézet felé, hogy fizessék meg a késedelmi kamatot, amely végül sikerrel zárult.

Mint ismert, a Sberbank 2022. március elején jelentett csődöt. A rendkívüli esemény példátlan nehézségek elé állította Pilisvörösvárt, hiszen ez a pénzintézet kezelte a város vagyonát. A bankban ragadt 1,6 milliárd forintot végül 2023 januárjára kapta vissza teljes egészében Pilisvörösvár.

A város pénzvagyona tehát tovább gyarapodott, ez a jelentős összeg pedig ugyancsak Pilisvörösvár fejlődésére fordítható.