Március 15-én az 1848-49-es szabadságharcra emlékeztünk

2024. március 21.

Városi ünnepséget tartott pénteken az Önkormányzat a Művészetek Háza szervezésében az 1848-49-es szabadságharc tiszteletére Az eseményen a Pilisvörösvári Templom Téri Német Nemzetiségi Általános Iskola 5. osztályos tanulóinak, valamint a Tavaszi Szél Csángó Kulturális Egyesület ünnepi műsorát tekinthették meg az érdeklődők. A megemlékezésen dr. Fetter Ádám polgármester tartott beszédet.
Az eseményen az önkormányzat, a német nemzetiségi önkormányzat, az egyesületek, pártok, képviselők, az oktatási intézmények (Templom Téri Általános Iskola, Vásár téri Általános Iskola, Palánta Általános Iskola, Friedrich Schiller Gimnázium, Zeneiskola, óvodák, bölcsőde) Napos Oldal és a civil szervezetek képviselői helyezték el a megemlékezés koszorúit.
A műsorban közreműködött még a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Fúvószenekar és a hagyományőrző huszárcsapat.
A képeket Palkovics Mária készítette.