Megérkezett az Önkormányzat számlájára a 497 millió forint áthidaló forrás a kormánytól

2022. április 1.

Megérkezett az a 497 millió forint áthidaló forrás Pilisvörösvár Önkormányzatának számlájára, amelyet a Sberbank csődje kapcsán ítélt meg a kormány a városnak. A döntés értelmében ebből 300 millió forint a település működtetésére, 197 millió forint pedig a megkezdett beruházások finanszírozására fordítható.

A költségvetés újratervezése jelenleg tart, ennek részleteiről hamarosan beszámolunk. A városvezetés továbbra is minden erejével azon dolgozik, hogy a jelenlegi vis maior okozta pénzügyi válságból mielőbb kijuttassa Pilisvörösvárt, és a település elmúlt két évben megkezdődött dinamikus fejlődése folytatódhasson.

„Köszönjük az összeg gyors kiutalását, és a támogató hozzáállást a kormány részéről” – mondták a városvezetők.