285 zsák telt meg az idei első használtruha gyűjtésen

2022. április 13.

Sikerrel zárult az idei első – áprilisi 12-én tartott - használtruhagyűjtés a városban. A Művelődési Ház udvarán ez alkalommal 285 zsák ruha gyűlt össze. A vörösváriak már jól ismerték a leadáshoz kapcsolódó szabályokat, így többségében használt, de tiszta, sérülésmentes darabokat hoztak. Mindemellett néhányan olyan ruhákkal is érkeztek, amelyeket nem tudtak átvenni a kollégák. A gyűjtés városi szervezését Strack Bernadett alpolgármester kezdeményezte a tavalyi évben, azzal a céllal, hogy a vörösváriaknak lehetőséget biztosítsanak a háztartásokban fölöslegessé váló ruhaneműk leadására. A ruhák hasznos célokat is szolgálnak, hiszen azokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálathoz szállítja el a Városgazda Kft. teherautója, ahol rászorulók kapják majd meg. Ennek az idén az ukrajnai háború kapcsán még nagyobb jelentősége van.

Aki a mostani gyűjtésről lemaradt, az az idén még két alkalommal - június 21-én és szeptember 20-án - pótolhatja ruhadarabjainak átválogatását és leadását. A szervezők a tervek szerint a későbbiekben is a tavaszi, a nyári és az őszi ruhaváltásokhoz kapcsolódóan szeretnének a ruhák átvételére lehetőséget adni a Pilisvörösváron élőknek.