Sikeres volt a nyári ruhagyűjtés

2022. június 22.

Ismét sokan éltek a lehetőséggel és adták le az otthonukban feleslegessé vált ruhaneműket ezúttal a nyári gyűjtésen. A mostani alkalommal összesen 170 zsák használt ruha gyűlt össze. Megfigyelhető, hogy az átadott mennyiség az első akció óta fokozatosan csökken, tehát a rendszeres gyűjtésnek köszönhetően nem halmozódik fel annyi ruha a háztartásokban.

A lehetőséget 2021 nyarán vezette be az Önkormányzat azzal a céllal, hogy segítsenek a lakosságnak a használaton kívüli ruhadaraboktól megszabadítani az otthonokat. A gyűjtés jótékony célokat is szolgál, hiszen a zsákokat a Máltai Szeretetszolgálathoz szállítja el a Városgazda Kft. minden alkalommal.

Aki a mostani gyűjtésről lemaradt, az az idén még szeptember 20-án pótolhatja ruhadarabjainak átválogatását és leadását.