Változik a forgalmi rend a Táncsics Mihály utcában

2022. július 11.

Lakossági konzultációt követően változik a forgalmi rend a Táncsics Mihály utcában a Szegfű és a Körömvirág utca közötti szakaszon. Az utcarészen korábban a lejtős útiránynak volt elsőbbsége, mostantól ez a felfelé menő irányra vonatkozik. A táblacserével sokkal életszerűbbé és biztonságosabbá válhat a közlekedés, melyet három hónapos próbaidővel tesztelnek most. A forgalmi rend változásával egyidejűleg egy tükör is került a Táncsics Mihály és a Dózsa György utca kereszteződésébe, ami a beláthatóság növelésével szintén segíti majd az autósokat. Az Önkormányzat március végén tartott lakossági fórumot a terület forgalmával kapcsolatban, ahol a városvezetők forgalomtechnikai szekértő bevonásával vizsgálták meg a felmerült ötleteket javaslatokat. Ennek során kaphatott zöld utat a mostani változás megvalósítása. Kérjük a forgalmi rend módosulása miatt ne megszokásból vezessenek, hanem fokozott körültekintéssel közlekedjenek ezen a szakaszon!