Bejárást tartottak a városvezetők az épülő uszoda területén

2022. július 27.

Bejárást tartottak nemrég a városvezetők az épülő uszoda területén, a beruházás kivitelezőjének képviselőjével. A projekt jelenlegi állása szerint már kialakították a tanmedencét és az úszómedencét, emellett az irodák, az öltöző és a mellékhelyiségek falazása is megtörtént. Elkezdődött az uszoda rész fölötti tetőszerkezet építése is a jellegzetes íves váz elhelyezésével. Az impozáns íveket fa, tégla és üveg fedi majd.
A projekt koordinálást és finanszírozását a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. (BMSK) végzi. A kivitelezéssel megbízott Kova-Line Kft. képviselője elmondta, hogy az építéssel a kifizetések ütemében halad, jelezte azt is, hogy az építőiparban folyamatos az áremelkedés, így valószínű, hogy korrekcióra is szükség lesz majd.
Az épület kivitelezését követően tereprendezési kertészeti munkákkal végződik majd a beruházás. Az uszoda átadása a korábbi tervektől eltérően jövőre várható.