Új fasor kerül a Mátyás király utca elejére

2022. november 16.

Új fasort telepít az Önkormányzat a Mátyás király utca elején az újonnan épült járda mentén. Az összesen 20 fából álló sorba vérszilva és magas kőris csemeték kerülnek váltva. A későbbiekben impozáns megjelenésűvé váló fák szabálytalan, dús lombozattal rendelkeznek majd és illeszkednek a városképbe, ezért esett ezekre a fajtákra a választás.

A városvezetés még egy októberi bejárás során határozta el, hogy az új járda mellé a terület zöldítése érdekében az őszi fatelepítések keretében fasort ültet.

Városszerte összesen 58 facsemetét helyeznek el a Városgazda munkatársai az ősz folyamán. Ebből kerül most húsz a Mátyás király utca elejére, 38 csemetét pedig a város különböző pontjaira a meglévő fasorokban elpusztult csemeték pótlásaként telepítenek, melyről szintén beszámolunk majd az ültetéseket követően.