Még zajlik a lámpatestek ideiglenes kikapcsolása a városban

2023. január 16.

Több bejelentésérkezett hétfőn Hivatal lakosságszolgálati osztályára nem üzemelő köztéri lámpák kapcsán. Felhívjuk a pilisvörösváriak figyelmét, hogy még zajlik a lámpatestek ideiglenes kikapcsolása a város teljes területén az energiatakarékossági akcióterv részeként.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a megbízott vállalkozó december elején kezdte meg a munkát, azóta folyamatosan és fokozatosan végzi a feladatot. Pilisvörösváron a közvilágítási lámpatestek 37 százaléka áll le átmenetileg,  ám az intézkedés nem érinti a kijelölt gyalogátkelőhelyeket, valamint az útkereszteződéseket, vagyis az említett területek emelt szintű megvilágítása továbbra is megmarad.

A Képviselő-testület a város energiaköltségeinek mérséklése érdekében november 24-én fogadta el a közvilágítás átalakítását lehetővé tevő rendeletet, erről mindent megtudhat korábbi hírünkből, ide kattintva.