Fetter Józsefné, Mici néni köszöntése

2023. március 17.

Fetter Józsefné Simon Máriát köszöntötte 90. születésnapja alkalmából Fetter Ádám polgármester, aki nemcsak városvezetőként tett látogatást, hanem családtagként is, hiszen Mici néni a nagymamája.

Mici néni Pilisvörösváron született 1933. március 12-én, tősgyökeres sváb családba - Emma és Katalin nővérei után - harmadik gyermekként. Édesapja még negyvenéves sem volt, amikor elvesztették, közvetlenül azután, mikor az orosz hadifogságból hazatért.

Mici néni az elemi iskolát Pilisvörösváron végezte, majd kötőnőként dolgozott. Férjét Fetter Józsefet is helyben ismerte meg, akinek lakatos volt a szakmája. Mici néni sokáig énekelt a Német Nemzetiségi Vegyeskórusban, férje pedig a helyi zenekarban játszott tenorkürtön.

Mici néni szerény, dolgos, becsületes emberként élte a helyi svábok életének mindennapjait. Jelenleg egészségi állapota miatt a Szent Erzsébet Otthonban lakik. Itt családja gyakran látogatja, az otthonban pedig régi barátnőjével Majcs nénivel tart szorosabb kapcsolatot.

Fetter Ádám polgármester elmondta, hogy gyermekkorában sokszor voltak Gábor öccsével nagymamájánál, aki rendszeresen sütött nekik sváb krumplislángost és csörögefánkot. Katalin testvérükre is sokat vigyázott a nagymama amig a szülők dolgoztak. Ezekre a boldog gyermekévekre nagyon szívesen emlékeznek mindhárman.

Mici nénit születésnapja alkalmából lánya, három unokája és négy leány dédunokája köszöntötte.

Isten éltesse még nagyon sokáig erőben egészségben, boldogságban!