Pénteki ülésén dönt a Testület Dr. Kelemen Ilona rendelésének folytatásáról

2023. június 8.

A Képviselő-testület pénteki ülésén kerül napirendre az 1. számú gyermek háziorvosi körzet ellátásának kérdése. Mint ismert Dr. Kelemen Ilona januárban kereste meg az Önkormányzatot azzal, hogy visszavonul és értékesíti praxisát. A vonatkozó jogszabályok szerint a praxis felmondását követően fél évig, azaz 2023. augusztus 31-ig kell a betegellátást működtetnie, ezt követően – amennyiben az értékesítése nem vezet eredményre - az alapellátást az Önkormányzatnak kell biztosítani. Tekintettel arra, hogy a praxis eladása még nem történt meg, így a városvezetés tárgyalásokat kezdeményezett a doktornővel. Ennek eredményeként sikerült megegyezni abban, hogy Dr. Kelemen Ilona még fél évig, tehát 2024. január 31-ig ellátja az 1. számú gyermek háziorvosi körzetet a korábbiakkal megegyező, változatlan munkarendben. A végleges döntést a Képviselő-testület hozza majd meg pénteki ülésén az ügyben. A páciensek tehát nem érzékelnek változást az ellátásban az előírt határidőig, amennyiben a képviselők elfogadják a javaslatot. A működési forma változásával egyidejűleg az állami finanszírozás is változik, így a Képviselő-testületnek költségkiegészítést is meg kell szavaznia ahhoz, hogy a következő fél évben a megszokott rendben folytatódjon az ellátás.

„Örülünk, hogy sikerült egy olyan áthidaló megoldást találnunk, mely mind a pilisvörösváriaknak, mind pedig Kelemen doktornőnek, mind pedig az Önkormányzatnak kedvező lehet. Úgy gondolom megnyugtató a szülők számára, hogy a doktornő és az asszisztensnője változatlan formában fogadhatja a kis betegeket. Bízom benne, hogy a Képviselő-testület elfogadja a javaslatunkat és abban is, hogy jövő év elejére sikerül megoldanunk a praxis hosszútávú folytatását is” – mondta Strack Bernadett alpolgármester.