Kedvezőbbé válnak a szociális támogatások feltételei

2023. szeptember 8.

A jövedelemhatárok emelésével kedvezőbbé válnak a helyi pénzbeli szociális támogatások feltételei. A változás a lakhatási, a gyógyszer és a rendkívüli települési támogatást érinti. Erről pénteki ülésén döntött a Képviselő-testület.

A módosítást az indokolta, hogy január óta a kérelmezők mintegy egyharmada kiesett a támogatásra jogosultak köréből az év eleji nyugdíjemelés hatására. Ez a lépés nagy segítség az érintettek számára, azonban az infláció - különösen az élelmiszer áremelkedések - miatt életszínvonalesés következik be az önkormányzati segély elvesztésével ezeknél a háztartásoknál.

Strack Bernadett alpolgármester elmondta: „A város és a hivatal vezetése kiemelten fontosnak tartja a rászorulók támogatását, ezért a szociális rendelet módosítását és a jogosultsági jövedelemhatárok megemelését kezdeményeztük.” A változtatást a Képviselő-testület pénteken el is fogadta. Ennek megfelelően a jövedelemhatárok 20-50 %-kal emelkedtek a következők szerint:

Lakhatási támogatás jövedelemhatára (Ft)

családban élők:   korábban:57.000      új rendelet szerint: 85.000
egyedül élők:       korábban: 85.000     új rendelet szerint: 114.000
nyugdíjas pár:      korábban: 114.000   új rendelet szerint: 171.000

Gyógyszertámogatás jövedelemhatára (Ft)

családban élők   korábban: 48.450    új rendelet szerint: 71.250
egyedül élők:      korábban: 99.750    új rendelet szerint: 128.000

Rendkívüli települési támogatás jövedelemhatára (Ft)

családban élők:  korábban: 71.250      új rendelet szerint: 85.000
tartósan beteg, egyedül élő vagy gyermeket egyedül nevelő szülő, gyám esetében:
                           korábban: 99.950      új rendelet szerint: 128.250

A változások  2023. szeptember 12-én lépnek életbe.

A szociális rendelet legutóbb 2023. februárjában módosította a Képviselő-testület, amikor az újszülöttek pénzbeli támogatása emelkedett 10.000-ről 15.000-ra.