88 zsák telt meg a pilisvörösvári ruhagyűjtésen

2023. szeptember 13.

Összesen 88 zsák telt meg az Önkormányzat őszi ruhagyűjtésén kedden. Ez volt a hetedik alkalom, hogy a vörösváriak leadhatták feleslegessé vált, de jó állapotú gyermek-, női-, és férfiruháikat, az elmúlt két év eseményein csaknem 1800 zsák gyűlt össze.

A Kultúrház udvarán leadott ruhaneműket a Máltai Szeretetszolgálat kapta meg, a szállítást ismét a Városgazda Kft. munkatársai végezték. A gyűjtés lebonyolításában ezúttal is a Hivatal, a Művészetek Háza, valamint a Napos Oldal kollégái vettek részt.

Ez volt az év második ruhagyűjtése. Az akciót 2021 nyarán vezette be az Önkormányzat Strack Bernadett alpolgármester kezdeményezésére. A ruhagyűjtés célja, hogy segítsenek a lakosságnak, hogy könnyen, egyszerű módon megválhassanak a számukra feleslegessé vált ruhadarabjaiktól, mindezzel pedig segítsenek másoknak. Ahogy fentebb írtuk: a gyűjtés jótékony célokat is szolgál, hiszen a zsákok a Máltai Szeretetszolgálathoz kerülnek minden alkalommal.