Rongálás a nyitás előtt álló görpályán

2024. február 22.

Elkeserítő képek készültek Pilisvörösvár átadás előtt álló görpályáján. Noha egy újonnan épült, frissen kialakított létesítményről van szó, amely még meg sem nyitotta kapuit a sportolni vágyó gyerekek, fiatalok előtt, máris egy leharcolt, elhanyagolt terület képét nyújtja. Megrongált, összekarcolt elemek, graffitik és szétdobált szemét – ez a látvány fogadta a kivitelezőt a napokban. Az anyagi kár számottevő.

A hamarosan nyitó pályát egyébként mobilkerítés zárta el, ezen másztak át a rongálók. Ha önmagában nem lenne elég szomorú, hogy ilyen okból kell elvégezni a javításokat, a takarítás meg a helyrehozatal is értékes munkaórákat és pénzt emészt fel. Amellett, hogy egy ilyen cselekedet mind a pálya leendő használóival, mind a várossal szemben tisztességtelen magatartás, aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.

Vigyázzunk városunkra, a város értékeire!