Hamarosan indulhat a közterületi kamerák telepítése a városban

2024. június 25.

Kiválasztotta a Képviselő-testület a közterületi kamerák kiépítésével megbízott vállalkozót a legutóbbi (június 21-i) testületi ülésén. A kamerák telepítéséről még májusban határoztak a közösségi terek védelme, a rongálások megakadályozása és a javítási költségek csökkentése érdekében. Az elmúlt években megépült pumptrack és görpályán ugyanis folyamatosak a rongálások, emellett a fontos, hogy a frissen felújított játszótereken is elkerülhetőek legyenek ezek az események.

A korábbi döntéssel ellentétben nem nyolc, hanem hat helyszínre kerülnek kamerák. Ennek oka, hogy a Lőcsei és a Zrínyi utcai játszótéren a kiépítéshez szükséges áramellátás jelen pillanatban nem áll rendelkezésre. A két helyen később kerül sor a megvalósításra.

A kiépítés jelenlegi helyszínei a következők:

- Görgey utcai játszótér / 2db
- Rákóczi utcai játszótér / 2db
- Béke utcai játszótér / 1db
- Bringapálya (1 db meglévő kamera áthelyezéssel)
- Görpálya (1 db napelemes kamera kerül kiépítésre)
- Lahmkruam Park / 1 db

A kivitelezést a legkedvezőbb árajánlatot benyújtó B-Angel Kft. végzi majd el és várhatóan szeptember végére fejeződik be a telepítés.

Kérjük mindenki vigyázzon közösségi értékeinkre!