Zöldséget és gyümölcsöt biztosít az Önkormányzat az ovisoknak

2024. szeptember 9.

A pilisvörösvári óvodások egészséges életmódjának támogatása érdekében az Önkormányzat szeptembertől minden nap zöldséget és gyümölcsöt biztosít a gyerekek számára.

Az óvodások jelenleg is kapnak gyümölcsöt és zöldséget a közétkeztetés keretében. A napi mennyiségét az EMMI rendelet által előírtakhoz képest növeli most az Önkormányzat. A plusz mennyiségeket az egészségesebb életmód elérése érdekében egészíti ki a város. A szezonális zöldség és gyümölcs adagot a Városi Főzőkonyha szállítja ki az óvodákba.

Köszönjük a családoknak, hogy az elmúlt időszakban hozzájárulásukkal segítették a gyermekek változatos zöldség-gyümölcs fogyasztását, ez a plusz teher szeptembertől megszűnik városunkban a szülők számára.