Osztrák küldöttség érkezett Vörösvárra

2024. október 21.

Október 17-én Pilisvörösváron mintegy 40 polgármesterből, önkormányzati képviselőből és tanácsosból álló küldöttséget fogadtak Ausztriából.

A Stube étteremben elfogyasztott közös ebéd után a Schiller Gimnáziumban fogadták őket. Sax Ibolya, a Pilisvörösvár Német Nemzetiségi Önkormányzata elnöke átfogó betekintést nyújtott a város történetébe és a helyi német közösség kulturális sokszínűségébe. Röviden ismertette a magyar önkormányzati rendszert és kiemelte a német nemzetiségi önkormányzatok különleges szerepét. Szabó-Bogár Erika, a Friedrich Schiller Gimnázium igazgatója bemutatta az iskola sajátosságait, amely kétnyelvű magyar-német oktatási központként fontos szerepet tölt be a térségben. Ezt követően Dr. Fetter Ádám, Pilisvörösvár polgármestere tájékoztatta a vendégeket a Pilisvörösváron működő nagyobb cégekről és a város gazdasági fejlődéséről.

Informatív és inspiráló délután volt, amely lehetőséget biztosított a kölcsönös eszmecserére.