Több riasztást is kaptak a pilisvörösvári önkéntes tűzoltók a napokban

2021. március 1.
Tűzesetekhez és balesetek miatt is vonulniuk kellett.

Több riasztást is kaptak a pilisvörösvári önkéntes tűzoltók a napokban. Múlt csütörtökön, késő délután – nem sokkal 6 óra előtt – a Tó dűlőbe kellett vonulniuk, miután a vasúti viadukt közelében egy elhagyatott telken gaz, avar, szemét égett körülbelül 6 négyzetméteren, illetve egy fa törzse is izzott. A lángokat egy gyorsbeavatkozó segítségével fékezték meg, a fát pedig egy motoros láncfűrésszel kivágták és visszahűtötték.

Péntek reggel, nem sokkal 8 óra után a Csobánkai útra siettek egy frontális baleset helyszínére, ahol egy személyautó és egy traktor ütközött össze. Mindkét járműben egy-egy ember utazott, de egyikük sem sérült meg. A karambol következtében motorolaj, fékolaj, hidraulikaolaj és üzemanyag folyt az úttestre. A raj elvégezte az áramtalanítást, majd a fővárosi egységgel közösen felitatták az úttestre került folyadékot. A helyszínen egy ideig teljes útzár volt érvényben. A kocsit a tűzoltók műszaki mentőszer segítségével, valamint kézierővel húzták le az útról. A traktor hidraulikacsöve az ütközésben megrongálódott és eresztette az olajat, emiatt nem lehetett kormányozni. A jármű elejét végül kéziemelő segítségével megemelték, így sikerült letolni az útról.

A tűzoltók péntek este újabb riasztást kaptak, ezúttal a 10-es útról. Az eddigi adatok szerint a 23-as kilométerszelvényben egy kocsi Pilisvörösvár és Piliscsaba között, előbbi település felé haladva megcsúszott és megpördült, végül pedig felborult. Az autóban egy ember utazott, őt a mentők könnyű sérülésekkel, megfigyelésre kórházba szállították. A raj áramtalanította a járművet, majd a rendőrségi helyszínelés után – a fővárosból érkezett egységgel közösen – kézi erővel kerekeire állította. A kocsit autómentő szállította el, ezután a tűzoltók a közút embereivel megtisztították az aszfaltot a törmelékektől. A beavatkozás ideje alatt félpályán haladt a forgalom.

Szombatra virradó éjszaka ismét bejelentést kaptak, amely szerint a Deák Ferenc utcában, egy családi ház kapujában ég valami. A helyszínen kiderült, hogy egy kukatárolónál kapott lángra a szemét körülbelül két négyzetméteren. A raj egy gyorsbeavatkozó segítségével oltotta el a tüzet, illetve értesítette a tulajdonost, majd adatfelvétel után bevonultak az állomásra  – számolt be Facebook-oldalán a Pilisvörösvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület.

Ha a jövőben támogatná adója 1 százalékával a Pilisvörösvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület munkáját, az alábbi számlaszámon megteheti: 18661040-1-13