Új vizesblokkokat és radiátorokat kapott a Zrínyi utcai óvoda

2021. április 14.
Az intézmény az óvodafelújítási program keretében esett át korszerűsítésen. Kedden megtörtént a műszaki átadás, a projekt következő lépéseként napelemeket telepítenek az összes óvoda tetejére.

Valamennyi vizesblokkot felújították és új radiátorokat is kapott a Ligeti Cseperedő Német Nemzetiségi Óvoda. A négy csoportszobához tartozó mosdók életkoruk, kialakításuk és állapotuk miatt szorultak korszerűsítésre. A kivitelező feladatai között a meglévő burkolatok, szaniterek bontása mellett az aljzat bontása és újjáépítése is szerepelt, a meglévő vezetékek felülvizsgálatával és cseréjével együtt - összességében tehát építőmesteri, gépészeti és burkolási munkák képezték a feladatot. A két hónapja indult projekt részeként kicserélték a folyosókon található elavult spirálbordás fűtőcsöveket, helyettük korszerű lemezradiátorokat építettek be.

A program következő lépése egy napelemes rendszer telepítése, amelynek köszönhetően a jövőben tovább csökkennek az intézmény fenntartási költségei. A műszaki átadás kedd délelőtt zajlott, az eseményen részt vett a város alpolgármestere, Strack Bernadett, a körzet képviselője, dr. Lovász Ernő, Varga Péter műszaki tanácsnok, a Hivatal műszaki osztályának munkatársai, a kivitelező valamint Kissné Répási Anikó óvodavezető.

Az intézmény vezetője elmondta, hogy a vállalkozó mindvégig nagyon együttműködő volt, ráadásul díjmentesen kifestette az öltözőket, illetve a radiátorok esetében olyan festési munkálatokat is elvégzett, amely nem szerepeltek az előzetes megállapodásban. Mindezeken felül a cég emberei az ajtókat is lemázolták, valamint kicserélték a lámpatesteket.

„Örülök, hogy a gyerekeket rendezettebb körülmények fogadják az újranyitás után” – mondta dr. Lovász Ernő, a körzet képviselője.