Megjelent a Vörösvári Újság

2021. április 23.
A digitális lapszám már olvasható. Appilikáció/Vörösvári újság, illetve az alábbi linken. A nyomtatott újságot a regisztrált címekre április 26-30. között kézbesítik.

Kedves Olvasók!

Bár az időjárás megpróbál néha becsapni minket, azért egyértelműen megérkezett a tavasz. Virágba borultak a fák, és egyre többször kisüt a nap, felmelegítve a földet és minket is. Ha nem is a teljes ünnep idején, de húsvétkor is élvezhettük egy kicsit a tavaszt. Így nem csoda, hogy egész sokan vettek részt a városban szervezett kis helytörténeti barangolásokon, játékokon. Természetesen ezekről is találnak beszámolót e havi lapszámunkban.

És ha tavasz, akkor várostakarítás! A rendezvény nem maradt el idén sem, csak másképp zajlott, és végül összefogással sikerült rengeteg szeméttől megtisztítani a város nagy részét. Az akcióban részt vett az önkormányzat, civil szervezetek, családok és a Városgazda Kft. munkatársai is, akiknek elmúlt havi munkáját szokásos képes beszámolónkban is láthatják.

Szintén a város megtisztítására szolgál az a pályázat, melyet nemrégiben nyert el az önkormányzat, és amely az illegális hulladéklerakók felszámolására irányul. Hogy ez mit jelent pontosan, és hogy milyen pályázatok vannak még tervben és folyamatban, arról a polgármesteri interjúban olvashatnak részletesebben. Folyatjuk a képviselőket bemutató sorozatunkat, ezúttal dr. Manhertz Józsefet kértük fel egy beszélgetésre, aki készségesen válaszolt kérdéseinkre.

Sportrovatunkban egy kézilabdás sikerről is hírt adunk, és új sorozatként bemutatjuk Önöknek azokat az embereket, akik a vörösvári foci sikerén dolgoznak – elsőként Szakszon Józsefet.

Kívánok minden kedves olvasónknak jó olvasást és jó egészséget!

Palkovics Mária
felelős szerkesztő