103. születésnapját ünnepelte Pilisvörösvár legidősebb polgára

2021. április 27.

Hoszkenz Adél április 22-én ünnepelte 103. születésnapját a Szent Erzsébet Otthonban. Ebből a különleges alkalomból az intézmény vezetősége és dolgozói köszöntötték fel Pilisvörösvár legidősebb polgárát.

Hoszkenz Adél 1918. április 22-én született Budapesten. 1937-ben érettségizett a budapesti Zrínyi llona Leánylíceumban. 1945-től hallgatója volt a Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának, majd 1967-ben német nyelvből középfokon nyelvvizsgát szerzett. Adél néni korábban arról számolt be, hogy nyugdíj előtt a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának munkatársa volt. l993-tól lakója az Otthon Gondozási lntézetének. Isten éltesse és jó egészséget kívánunk Adél néninek!  - olvasható az intézmény tájékoztatásában.

Szülinapja alkalmából az Önkormányzat egy „Vörösvár bögrével" és desszerttel lepi meg városunk legidősebb lakóját.