Készen állnak a helyszínek a vasárnapi eseményekre

2021. május 29.
A játszótereket, a Hősök terét és a temetőt is rendbe tették a városgazdák.

Készülve a Művészetek Háza által szervezett gyereknapi programra és a hősök napi megemlékezésre a városgazdák „ráncba szedték” a város játszótereit – vagyis dolgoztak a Görgey, a Rákóczi, a Zrínyi és a Lőcsei utcában, a sportpályán és a tavaknál –, illetve rendbe tették a temetőt és a Hősök terét. Ahol szükséges, gyomláltak és megszabadították az érintett területeket a folyamatos esőzések miatt hirtelen megnőtt fűtől.

A temetőben helyreállítottak továbbá egy, a német hadisíroknál található síremléket, miután az kidőlt a helyéről és eltört. Emellett több játszótéren felújították már az utcabútorokat, vagyis lecsiszolták, újrafestették, és ahol kellett, javították azokat. Akad olyan helyszín, ahol ez legalább egy tucat padot és asztalt jelent.

Ezeken felül ugyancsak rendbe tették a Puskin utca 8. szám alatt található házasságkötő terem környezetét - készülve a közelgő esküvőkre is.