7.000.000 Ft kulturális támogatás a városnak térzenei programokra

2021. június 11.
A Térzene program keretében egy éven át klasszikus zenei koncertek kerülnek megrendezésre Pilisvörösváron is.

Az önkormányzat a Művészetek Házával együttműködve nyújtott be pályázatot Térzene programok megvalósítására. A klasszikus zene népszerűsítésére kapott támogatással megvalósuló koncerteken főszerepet szánnak a  Zeneiskola tanárainak, a városhoz kötődő művészeknek és zenei formációiknak. A koncertek júliustól egy éven át tartanak a Pilisvörösvár különböző helyszínein. A Minikoncerteken megismert Óbudai Danubia Zenekar mellett, vendégeink lesznek a Szolnoki Szimfonikusok és a tavalyi Virtuózok nyertese Balázs-Piri Soma zongorista is.

A koncertsorozatot a Művészetek Háza más zenei stílusok fellépőivel is kiegészíti, hogy minden zeneszerető megtalálja kedvencét. A klasszikusok mellett fúvósok, kispartik, popdalok, változatos stílusú, ingyenes koncertek várnak a vörösváriakra kint és bent.

A Térzene applikációba hamarosan elkezdik feltölteni a pilisvörösvári programokat is, érdemes telepíteni.