Új tűzoltóautót kaptak a pilisvörösvári önkéntes tűzoltók

2021. június 23.

Új tűzoltóautóval gyarapodott a Pilisvörösvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület járműparkja. A meglévő két gépjárműfecskendő mellé Németországból érkezett egy Mercedes típusú, 2500 liter víz szállítására alkalmas kocsi – ezúttal is összefogás eredményeként.  A tűzoltóautó átadása szerda délelőtt zajlott a Hivatal udvarán Pfeiffer Ferenc tűzoltóparancsnok és bajtársai, Dr. Fetter Ádám polgármester, Ujvári Attila vállalkozó és Engelbert Liegl, a Liegl & Dachser (L&D) Kft. ügyvezetőjének részvételével.

A jármű behozatala Ujvári Attilának köszönhető. Pfeiffer Ferenc tűzoltóparancsnok és dr. Fetter Ádám polgármester közösen keresték fel Engelbert Lieglt, aki végül megvásárolta a tűzoltóautót az egyesületnek.

Pfeiffer Ferenc elmondta, hogy hasznos lesz számukra az új jármű a városban. Összkerék-meghajtású, ami télen megkönnyíti majd a vonulásokat, különösen, hogy Pilisvörösvár nem sík területen fekszik.

Ujvári Attila egyebek mellett arról beszélt, hogy az önkéntes tűzoltók meghatározott büdzséből gazdálkodnak, így minden támogatás jól jön, egy fejlesztés, egy esetleges minőségi csere pedig segíti a tevékenységüket, részben azzal, hogy költséghatékonyabban tudják üzemeltetni ezeket az eszközöket. Hozzátette: ezt a típusú járművet a mai napig használják a hivatásos tűzoltók Németországban és Magyarországon is, mivel a már említett üzemeltetési, fenntartási, karbantartási költségei kedvezőbbek.

„Óriási dolognak tartom, hogy vállalkozói összefogással sikerült ezt a jó állapotú, keveset futott Mercedes tűzoltóautót beszereznünk. Úgy gondolom, ez jó példával kell, hogy szolgáljon városunknak a jövőre nézve” – mondta dr. Fetter Ádám polgármester, aki megköszönte a jelenlévők támogatását.