Májusfabontás zenével, tánccal és finom falatokkal

2022. június 1.

Zenével, tánccal, vendéglátással, búcsúztatták a májusfát kedden késő délután a Fő téren. A fa egy hónapon keresztül díszítette városunk központját és most a bontást követően június elsején hivatalosan is kezdetét veszi a pilisvörösvári nyár. A jó hangulatú tradícionális ünnepséget a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Önkormányzat szervezte, akik pereccel is készültek a résztvevőknek, a TEVÖ képviselői pedig szörppel és zsíros kenyérrel kínálták az érdekődőket.

A májusfa bontásán a fúvószenekar mellett közreműködött a Rákóczi utcai tagóvoda növendékei, a Templom téri iskola tanulói, a Nosztalgia Dalkör, a Fiviret Egyesület Rozmaring Hagyományőrző tánccsoportja, a Német Nemzetiségi Táncegyüttes, valamint a Werischwarer Heimatwerk.